Noutăți

Transferuri efectuate la LPF în perioada de iarnă

Perioada transferurilor de iarnă s-a terminat. Vă prezentăm, mai jos, lista tuturor jucătorilor legitimați la Departamentul Competiții al LPF în perioada 21 ianuarie – 17 februarie 2020:

Nr. Crt.

NUME JUCATOR

CLUB CEDENT

CLUB CESIONAR

PERIOADA

1.

Nistor Dan Nicolae

FC Dinamo 1948

U Craiova 1948

Def.

2.

Tirnovanu Stefan

CSM Poli Iasi

FC FCSB SA

Def.

3.

Tirnovanu Stefan

FC FCSB

CSM Poli Iasi

22.01.2020 - 30.06.2020

4.

Dobrosavlevici Alin

CS Concordia Chiajna

FC Hermannstadt

Def.

5.

Balan Adrian

CSM Poli Iasi

FC Hermannstadt

Def.

6.

Rodrigues de Moura Gabriel

FC Dinamo 1948

CS Gaz Metan

Def,

7.

Seroni Alin

AFC UTA Arad

FC Botosani

Def.

8.

Duganzic Marko

NK Osijek

FC Botosani

Def.

9.

Lazar Valentin

Umranyespor

FC Dinamo 1948

Def.

10.

Skovajsa Lukas

FK AS Trencin

FC Dinamo 1948

Def.

11.

Butean Ionut

FC CFR 1907 Cluj

CS Gaz Metan

30.06.2020

12.

Belu Iordache Claudiu

FC FCSB

FC Voluntari

30.06.2020

13.

Pascanu Alexandru

FC CFR 1907 Cluj

FC Voluntari

30.06.2020

14.

De Oliveira Pereira Eric

FC Viitorul Constanta

FC Voluntari

Def.

15.

Sanoh Moussa

CS Gaz Metan Medias

FC Voluntari

30.06.2020

16.

Morar Vladut

Pantetolikos FC

FC Voluntari

Def.

17.

Cotolan Mihai Ionut

CS Pandurii Tg. Jiu

FC Voluntari

Def.

18.

Chipciu Mihaita

RSC Anderlecht

FC CFR 1907

Def.

19.

Ciubotariu Denis

FC Dinamo 1948

FC CFR 1907 Cluj

Def.

20.

Rus Ionut Casian

Turris Tr. Magurele

FC CFR 1907 Cluj

Def.

21.

Ndongala Fundu Aristote

Cerno More Varna

Academica Clinceni

Def.

22.

Albu Cristian

CS Concordia Chiajna

Academica Clinceni

15.06.2020

23.

Cojocaru Valentin

FC Viiitorul C-ta

FC Voluntari

30.06.2020

24.

Berisha Valmir

Fk Velez Mostar

FC Chindia Tirgoviste

Def.

25.

Barbu C-tin Catalin

FC Arges

FC Chindia Tirgoviste

Def.

26.

Piftor Alexandru

FC Botosani

FC Chindia Tirgoviste

30.06.2020

27.

Baicu Raul Petre

U Craiova 1948 CS

FC Astra

Def.

28.

Fatai Kehinde

FC Dinamo Minsk

FC Astra

Def.

29.

Ioannis Kontoes

FC CFR 1907 Cluj

Academica Clinceni

30.06.2020

30.

Hora Ioan

FC FCSB

CS Gaz Metan Medias

Def.

31.

Kostrna Cristian

FC DAC 1904

FC Dinamo 1948

Def.

32.

Monteiro de Almeida Tiago

FC Academico de Viseu

FC Hermannstadt

Def.

33.

Gradinaru Razvan

CS Concordia Chiajna

CSM Poli Iasi

Def.

34.

Klimavicius Linas

FC Dinamo 1948

CSM Poli Iasi

Def.

35.

Luckassen Kevin

Almere City FC

CSM Poli Iasi

Def.

36.

Omoh Michael Junior

Mjallby AIF

CSM Poli Iasi

Def.

37.

Chacana Lucas Nicolas

CD Moron

CSM Poli Iasi

DEf.

38.

De Iriondo Manuel

CA Union Santa Fe

CSM Poli Iasi

Def.

39.

Axinte Teodor

Aerostar Bacau

CSM Poli Iasi

Def.

40.

Celea Daniel Marinel

CS Mioveni

Sepsi OSK

Def.

41.

Dumiter Ioan Andrei

FC Chindia Tirgoviste

Sepsi OSK

Def.

42.

Fulop Lorand Levente

Puskas FC

Sepsi OSK

Def.

43.

Kovacs Lorant

Ujpest 185 Kft

Sepsi OSK

Def.

44.

Achahbar Anass

FC Dordrecht

Sepsi OSK

Def.

45.

Sofiane Moussa

FC Botosani

Academica Clinceni

Def.

46.

Humane Munoz David

FC Slavia Sofia

Academica Clinceni

Def.

47.

Ventura Denis

SKF Sered

Academica Clinceni

Def.

48.

Diallo Bradley

CSM Poli Iasi

Chindia Tirgoviste

Def.

49.

Kilyen Szabolcs Istvan

Sepsi OSK

FC Dinamo 1948

30.06.20

50.

De Lucas Torres Pablo

Xanthi FC

FC Voluntari

Def.

51.

Carlone Alessio

CSM Poli Iasi

FC Botosani

Def.

52.

Zaharia Alexandru

Ozana Tg. Neamt

CSM Poli Iasi

Def.

53.

Birnoi Cosmin Marin

CSM Poli Iasi

FC Viitorul

Def.

54.

Chitu Aurelian

Daejeon Citizen FC

FC Viitorul

Def.

55.

Ganea Cristian

Athletic Club

FC Viitorul

30.06.2020

56.

Edjouma Malcom

FC Lorient Bretagne

FC Viitorul

Def.

57.

Diaz Grassano Tomas

CA Barracas Central

Sepsi OSK

Def.

58.

Longher Aleksandru

FC Botosani

CSM Poli Iasi

Def.

59.

Manea Cristian

Apollon Limassol

FC CFR 1907 Cluj

30.06.2020

60.

Sandomierski Grzegorz

Jagiellonia Bialystoc

FC CFR 1907 Cluj

Def.

61.

Tordai Arpad

U Cluj

FC Viitorul

Def.

62.

Miron Andrei George

FC Botosani

FC FCSB

Def.

63.

Andronic Razvan

FC Botosani

FC CFR 1907 Cluj

Def.

64.

Rusu Stefan Ionut

ACS Ozana Neamt

CSM Poli Iasi

Def.

65.

Dangubic Filip

Spartak Trnava

Chindia Tirgoviste

Def.

66.

Bejan Florin

FC Dinamo 1948

Academica Clinceni

30.06.20

67.

Ionita Alexandru

U Craiova 1948 CS

FC CFR 1907 Cluj

Def.

68.

Ehmann Marko

CSM Resita

FC Dinamo 1948

Def.

69.

Tudorie Alexandru

FC Arsenal Tula

FC Voluntari

Def.

70.

Popescu Alexandru Ionut

FC Academica Clinceni

U Craiova 1948 CS

Def.

71.

Ionita Alexandru

FC CFR 1907 Cluj

FC Astra Giurgiu

30.06.21

72.

Corbu Laurentiu

FC Dinamo 1948

FC Chindia Tirgoviste

Def.

73.

Bolboasa Mirel

FC UTA Arad

FC Astra Giurgiu

Def.

74.

Veres Claudiu Gabriel

CS National Sebis

Sepsi OSK Sf.Ghe.

Def.

75.

Fomba Bourama

ACSN Ceahlaul P. Neamt

CSM Poli Iasi

15.06.20

76.

Petre Tabarcea Adrian

EfB Elite

FC FCSB SA

Def.