Noutăți

Transferuri efectuate de LPF până la 19 iulie 2018

Pe 12 iunie 2018 s-a deschis perioada de transferuri pentru ediția 2018-2019 a Campionatului Național Liga 1 Betano. Se vor putea efectua legitimări de fotbaliști pentru Liga 1 Betano până în data de 3 septembrie 2018.
Până joi, 19 iulie, la Departamentul Competiții al Ligii Profesioniste de Fotbal, s-au înregistrat următoarele transferuri:

Nr. Crt.

Nume jucator

Club cedent

Club cesionar

Perioada

1.

Axente Mircea

FC Botosani

FC Dinamo 1948

Def.

2.

Qaka Kamer

CSM Poli Iasi

FC FCSB SA

Def.

3.

Bajan Robert Adrian

CS Pandurii

FC Viitorul

Def.

4.

Tira Catalin

ACS Sirineasa

FC Viitorul

Def.

5.

Dandea Alexandru

FC Astra

FC Hermannstadt

Def.

6.

Cabuz Catalin Vasile

FC Viitorul

FC Hermannstadt

30.06.19

7.

Rosu Nelut Stelian

PFC Levski Sofia

AFC Astra

Def.

8.

Sorescu Dejan

ASU Poli Tim

FC Dinamo 1948

Def.

9.

Popovici Sergiu

CS Gaz Metan

FC Dinamo 1948

Def.

10.

Luchin Srgian

FC CFR 1907 Cluj

FC Viitorul

Def.

11.

Houri Lyes

RC Lens

FC Viitorul

Def.

12.

Achim Vlad

FC Botosani

FC Viitorul

Def.

13.

Zaharia Radu

Ermis Aradippou

FC Hermannstadt

Def.

14.

Tsoumou Juvhel Fred

Ermis Aradippou

FC Hermannstadt

Def.

15.

Niga Toma Marinica

FC FCSB

FC Hermannstadt

Def.

16.

Mane Cristian

Aris Limassol

FC CFR 1907 Cluj

30.06.2019

17.

Males Mate

HNK Rijeka

FC CFR 1907 Cluj

Def.

18.

Naip Tambe Robert

Adana Demirspor

FC CFR 1907 Cluj

Def.

19.

Lang Adam

Dijon FCO

FC CFR 1907 Cluj

Def.

20.

Pigliacelli Mirko

FC Pro Vercelli 1892

U Craiova 1948 CS SA

30.06.2019

21.

Cicaldau Alexandru

FC Viitorul

U Craiova 1948 CS SA

Def.

22.

Galego Arias Adrian

Atletico Saguntino

Poli Iasi

Def.

23.

De Luca Giuseppe

Virtus Entrella

FC CFR Cluj

Def.

24.

Leca Mihai

Juventus Buc.

CS Concordia

Def.

25.

Ivanovici Petre

FC Voluntari

CS Concordia

Def.

26.

Radu Andrei

Aris Limassol

FC CFR Cluj

Def.

27.

LLullaku Azdren

Virtus Entrella

FC Astra

Def.

28.

Seroni Alin

ACS Poli Tim.

Dunarea

Def.

29.

Ispas Denis

Luceafarul Oradea

Dunarea

Def.

30.

Honci Georgian

Luceafarul

Dunarea

Def.

31.

Chalkiadakis Bruno

Gianina Pas

Hermannstadt

 

32.

Nkololo Michael Jordan

SM Caen

Hermannstadt

Def.

33.

Company Vives Gabriel

FC Paphos

Hermannstadt

Def.

34.

Antonov Ilja

NK Rudar Velenje

Hermannstadt

Def.

35.

Soiledis Aristeidis

AO Kassiopi FC

FC Botosani

Def.

36.

Patache Andrei

CS Concordia

FC Botosani

Def.

37.

Pitian Andrei

FC Astra

FC Botosani

Def.

38.

Roman Mihai

U Craiova 1948

FC Botosani

30.06.2019

39.

Buzan Lucian

U Craiova 1948

Dunarea

30.06.2019

40.

Simion Gabriel

FC FCSB

Dunarea

30.06.2019

41.

Marinescu Laurentiu

FC Voluntari

Dunarea

Def.

42.

Balaur Ionut

FC Voluntari

Dunarea

Def.

43.

Bobei Alin

Sepsi OSK

Dunare

Def.

44.

Gligorov Filip

FK Sileks

Dunarea

Def.

45.

Straton Catalin

ACS Poli Tim.

Dunarea

Def.

46.

Monroy Aitor

FC Dinamo 1948

Dunarea

Def.

47.

Ndaye Mendiop

Ripensia Tim.

Dunarea

Def.

48.

Keyta Hamidou

FC Chambly

Dunarea

Def.

49.

Dos Santos Fortes Manuel

FC Virela

CS Gaz Metan

Def.

50.

Diallo Bradley

LA Galaxy

CS Gaz Metan

Def.

51.

Fofana Boubacar

Moreirense FC

CS Gaz Metan

Def.

52.

Rodirugues de Moura Gabriel

Gil Vicente FC

Sepsi OSK

Def.

53.

Prosser Daniel

Puskas FC

Sepsi OSK

Def.

54.

Velev Stefan Dimitrov

Slavia Sofia

Sepsi OSK

Def.

55.

Nouvier Brian

FC CFR Cluj

Sepsi OSK

30.06.2019

56.

Rus Adrian

Puscas FC

Sepsi OSK

Def.

57.

Dodoi Ioan Gabriel

FC CFR Cluj

Sepsi OSK

30.06.2019

58.

Draghici Stephan

U Craiova 1948

Sepsi OSK

30.06.2019

59.

Stefan Florin

Juventus Buc.

Sepsi OSK

Def.

60.

Vasvari Gabriel

ACS Poli Tim.

Sepsi OSK

Def.

61

Mazarache Simon

U Craiova 1948

CS Concordia

Def.

62.

Gorobsov Nicolas

Miami United

CS Concordia

Def.

63.

Guessan Ghislain

Viking FK

CS Concordia

Def.

64.

Matei Gabriel

Nieciecza

CS Concordia

Def.

65.

Alves Da Silva Wallace

Juventus Buc.

FC Voluntari

Def.

66.

Draghia Virgil

Juventus Buc.

FC Voluntari

Def.

67.

Artabe Meca Alfonso

Ermis Aradippou

FC Voluntari

Def.

68.

Ciucur Teofil

ACS Poli Tim.

FC Voluntari

Def.

69.

Frasil Martin

Florisdorfer AC

FC Botosani

Def.