Miercuri, 13 Iunie, la TârgoviÈ™te a avut loc meciul retur al barajului de menÈ›inere / promovare în Liga 1 Betano, între Chindia, ocupanta locului 3 din liga a 2-a, È™i FC Voluntari, care a terminat pe locul 6 în play-out-ul ligii 1 Betano.

Partida a ajuns la loviturile de departajare, după ce Chindia a reuÈ™it să anuleze avantajul din meciul tur, câÈ™tigat de ilfoveni cu 1-0.

Golul gazdelor a fost marcat de Denis Ciubotariu, în minutul 67. După terminarea celor 90 de minute, au urmat două reprize de prelungiri a câte 15 minute. Cum scorul s-a menÈ›inut acelaÈ™i, 1-0 pentru Chindia, s-a trecut la executarea loviturilor de departajare, unde gazdele nu au reuÈ™it nicio transformare, iar FC Voluntari a înscris de trei ori. Astfel, echipa antrenată de Adrian Mutu a reuÈ™it să se menÈ›ină in Liga 1 Betano.